Afyonkarahisar’daki termallerde tatil yoğunluğu

Afyonkarahisar ile özdeşleşen termal turizm, orta tatil ve bayram tatilinin birleşmesiyle hareketlendi ve otellerde yaklaşık yüzde 90 doluluk oranı oluştu.

Afyonkarahisar’daki şifalı termal sular bayram tatilinde de ağır ilgi görüyor. Termal oteller yüzde yüzde 90 doluluk oranı ile bayram tatilinde konuklarını ağırlayacak. Bedenen ve ruhen dinlendiren sıcak suları tercih eden vatandaşlar, günler öncesinden rezervasyonlarını yaptırdı.

“Aslında baktığınızda 2023 yılına çok uygun başlamıştık. Sömestr tatili vardı hem de kış tatili nedeniyle uygun başladık. Sonradan bildiğiniz üzere ülkemizde bir zelzele meydana geldi. Birinci evvel sarsıntıda hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyorum. Güç bir periyot geçirdik uzun mühlet. Afyonkarahisar’da tüm otellerde Valilik koordinesinde depremzedeleri ağırladık.”

Gümüşhan, ramazan ayında da bölümün hareketsiz olduğunu belirterek bayramla birlikte Afyonkarahisar’daki termal otellerin tam kapasite hizmet vermeye başlayacağını söyledi. Gümüşhan, şöyle devam etti:

“Böyle bir süreç geçti, sonra ramazan ayı girdi. Ramazan ayı Afyonkarahisar’da sakin geçiyor. Konuklarımız oteli pek tercih etmiyorlar. Konutlarında ramazan yapıyorlar. Lakin ramazan bitimiyle bayramla bir arada hareketlilik başlıyor Afyonkarahisar’da. Artık ramazan bayramına 10 gün kaldı. Şuan Afyonkarahisar’daki tüm otellerimiz yaklaşık yüzde 85 -90 doluluğu yakaladılar kimileri hatta yüzde 95’i yakaladı. Ortalaması yüzde 90-95 civarında. 10 günlük süremiz var. Bu müddette tüm otellerimiz yüzde 100 dolacaktır. Yeniden konuklarımız hafta sonuna denk geliyor. Tüm otellerimizde animasyonlar, aktiviteler var. Konuklarımızın rahat edeceği bir formda. Çocukların da eğleneceği formda. Tüm konuklarımızı bayramda Afyonkarahisar’a bekliyoruz.” – AFYONKARAHİSAR

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Mahallî

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir