Valilikten kamu kurumlarına ‘Erdoğan mitingi’ çağrısı

Bursa Valiliği, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Bursa’da toplu açılış programına kamu çalışanlarının katılması için kaymakamlıklara davet genelgesi gönderdi.

VALİLİK KURUMLARA GENELGE GÖNDERDİ 

Bursa Valiliği Protokol Şube Müdürlüğü’nün 17 ilçe Kaymakamlığı ve tüm kamu kurumu kuruluşlarına gönderdiği davet genelgesinde, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 21 Ocak Cumartesi günü yapacağı toplu açılış programına (mitinge) kamu çalışanlarının katılması istendi.

Bursa Valiliği Protokol Şube Müdürlüğü’nün kamu kurumlarına gönderdiği genelgede şöyle denildi;

“Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın 21 Ocak 2023 Cumartesi günü saat 13.00’de Gökdere Meydanında gerçekleştireceği vilayetimizde tamamlanan yatırımların toplu açılış merasimine gerekli iştirakin sağlanması konusunda; bilgi ve gereğini kıymetle rica ederim.”

“SAVUNULUR YANI YOK BUNUN HESABI SORULUR”

CHP Bursa İl Başkanı Turgut Özkan, Bursa Valiliği’nce yayınlanan genelgeyle Bursa vilayet hudutları içinde vazife yapan tüm memurların AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Bursa mitingine iştirakinin zarurî tutulmasına reaksiyon gösterdi.

Bu tıp uygulamaların üçüncü dünya ülkelerine has olduğunun altını çizen Özkan, “Bunun hesabı sorulur, bu bu türlü kalmaz, devletin her kuruşunun hesabı sorulur. Zannetmesinler ki daima bu türlü lale dönemi olacak” diye konuştu.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir