Türkiye Spastik Çocuklar Vakfı’nın deprem bölgesindeki üçüncü hizmet birimi hizmete başladı


Deprem bölgesindeki engelli bireylerin ihtiyaçlarını karşılamak üzere  Hatay – Antakya’da bulunan geçici barınma alanlarında faaliyetlerini sürdüren Türkiye Spastik Çocuklar Vakfı, üçüncü hizmet birimini açtı.

50 yılı aşkın süredir Cerebral Palsy’li bireylere teşhis, tedavi, rehabilitasyon ve eğitim hizmeti sunan Türkiye Spastik Çocuklar Vakfı – Cerebral Palsy Türkiye, deprem bölgesindeki engellilerin ihtiyaçlarına odaklandığı Hatay – Antakya’daki çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Depremden etkilenen engelli bireylere ve ailelerine hizmet vermek amacıyla mart ayında iki hizmet birimini açan Vakıf, üçüncü hizmet birimini ise Temmuz ayında faaliyete geçirdi.  

Vakıf; Antakya – İskenderun Karayolu üzerinde hayırsever iş adamı Osman Ovalı’nın depremzedelere yönelik hizmetler için tahsis ettiği 6.000 metrekarelik arsanın ön cephesinde yer alan üçüncü Özel Eğitim Rehabilitasyon Birimi’ndeTurkish Philanthropy Funds ve Bridge To Türkiye Fund ’un sağladığı hibe desteği ile engelli çocuklara ve ailelerine özel eğitim, fizyoterapi ve psikoterapi hizmeti sunuyor. Bunun yanı sıra protez öncesinde ve sonrasında rehabilitasyona ihtiyacı olan vatandaşlar da hizmet almak için Vakfın Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Birim’lerine başvurabiliyor.  

Depremin ilk gününden bu yana bölgedeki gereksinimleri yakından takip ederek hızlı aksiyon alan ve çok yönlü hizmet modelleri ile bugüne kadar 1.000’den fazla seans desteği veren Türkiye Spastik Çocuklar Vakfı; konteyner kentlerde yer alan Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Birimlerine ek olarak kırsal bölgelerde yaşayan engelli bireylere ve ailelerine de Mobil Hizmet Aracı ile ulaşıyor. 

Depremden etkilenen engelli bireylere yönelik sunduğu hizmetlere 3 yıl boyunca devam etmeyi hedefleyen Vakfın deprem çalışmaları kapsamında destek almak isteyenler 0546 961 38 10 numaralı telefondan ilgili ekiplere ulaşabilir.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir