Şanlıurfa’da okul çıkışı çatışma ortasında kalan öğrenci hayatını kaybetti

Edinilen bilgiye nazaran olay, akşam saatlerinde Viranşehir ilçesinde yaşandı. Okullar bölgesi olarak isimlendirilen Ceylanpınar ilçesi yolu üzerinde akraba iki küme ortasında hengame çıktı. Büyüyen arbedede silahlarını çeken taraflar birbirlerine ateş açtı. Öğrenciler de yaşanan silahlı çatışmaya okul çıkışı yakalandı. Yaşanan silahlı çatışmanın ortasında kalan lise öğrencileri Sümeyye Yeten (16), Huzur Y. (13), Ömer Faruk Ç. (14) ve Bünyamin Ş. (14) mermilerin amacı oldu. Yaralanan öğrenciler ambulanslarla Viranşehir Devlet Hastanesine kaldırıldı. Burada müdahale edilen öğrencilerden Sümeyye Yeten kurtarılamayarak hayatını kaybetti. Çatışmada ayrıyeten arbede eden her iki taraftan Ali D. (19), Mehmet D. (49), Hakkı D. (37), Ahmet D. (37), Zeki D. (37), Hamza D. (63) ve Suphi D. (42) de yaralandı. Yaralılar da ambulansla hastaneye kaldırılarak tedavi altına alındı.

DEHŞET ANLARI KAMERADA

Bindikleri servis aracı çatışmanın ortasında kalan öğrenciler büyük dehşet ve panik yaşadı. Servis sürücüsü araçtakilerin ziyan görmemesi için büyük gayret harcarken, öğrenciler kaygı içerisinde sürücüye seslenerek bölgeden uzaklaşmasını istedi. Silah sesleri ortasında servis aracını geri döndüren şoför bölgeden uzaklaşmayı başarırken, arbede anı ve öğrencilerin yaşadığı panik kameralara yansıdı.

POLİS HENGAMEYİ AYIRMAK İÇİN HAVAYA ATEŞ AÇTI 

Kavga nedeniyle olay yerine giden polis grupları, tarafları ayırmak için büyük efor sarf etti. Polis havaya ateş açarak tarafları uzaklaştırmaya çalıştı. Kısa müddette denetim altına alınan arbedeye karışanların belirlenmesi için çalışma başlatıldı.

KAYNAK: İHA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir