Özgür Özel, ‘Adıyaman’ı anlattı : ‘7-8 kişilik bir grup, bizi takip ediyor’

Adıyaman’da dün CHP Genel Başkanı ve Millet İttifakı Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu’na yönelik yaşanan atak teşebbüslerini anlatan CHP Küme Başkanvekili Özgür Özel, 7-8 kişilik bir kümenin kente girişten itibaren CHP heyetini takip ettiğini söyledi.

CHP’li Özgür Özel, Halk TV ekranında, Adıyaman’da yaşananları şöyle anlattı:

Özel şunları söyledi: “Halen daha mezar taşı olmayan, numaralarla defnedilmiş vatandaşlarımızın olduğu yere gitmek istedik. Oraya gittik. O sırada güvenlik amirimiz bana ve Engin Özkoç liderimize ‘7-8 kişilik bir küme var. Bizimle birlikte giriş yaptılar, bizi takip ediyorlar’ dediler. Sayın genel başkanın hep söylediği bir şey var. ‘Arkadaşlar şiddet içermedikten sonra demokrasi reaksiyon ve protesto rejimidir. Biz eleştirdiğimiz üzere eleştirilebiliriz’ der. O yüzden de biz bir taarruz olmadıktan sonra rastgele bir şey yapmamalarını söyledik.

İsimleri muhakkak olmayan bireylerin defnedildiği yere gittik. O kısımda beraberimizde bulunan bir hoca ile birlikte dua okundu. Fatiha davetinde bulunulduğu sırada o bizimle birlikte ardımızdan gelen, tam kameraların açısına giren 5-6 kişilik kümeden bir kişi o kelamı söyledi. Adıyamanlılardan reaksiyon gösteren oldu. ‘Yapmayın etmeyin’ dedik. Hatta Genel Liderin ‘İstiyorsa gelsin ben okuyayım Fatiha’yı’ diye mırıldandığını duyduk. Genel lider ‘Lütfen bir şey söylemeyin. Bu kişinin kimliğini ifşa etmeyin’ dedi. Daha sonra da Halil İbrahim Sofrası’na gittik.

En son türbe ziyareti vardı. Gittiğimizde yeniden emsal ihtar geldi. ‘Bir hazırlık var orada’ denildi. Hatta aracımızın gireceği yere molozlar konulmuş. Biz türbeye gittik, duamızı okuduk. Genel liderimiz otomobile bindi o sırada geriden laf atmalar oldu. Adıyaman Vilayet Örgütümüzden gençler o istikamete ilerlediler. Yatıştırmaya uğraş gösterdik.

‘OLUMLU HAVADAN RAHATSIZ OLUYORLAR’

Bizim kıymetlendirmemiz şudur. Kemal bey bir helalleşme sürecini olgunlukla ve karşılık görerek sürdürüyor. Geçtiğimiz günlerde yayınladığı Alevi görüntüsü 100 milyon -dünyada bu türlü bir görüntülenme olmadığı söyleniyor- izlenmiş bir tweet attı. Bu toplumun tüm bölümlerinden olumlu, çok önemli karşılık görmüş ve gündemin çok müspet seyrettiği bir yerde birilerinin karnı ağrımış. Bundan rahatsız olmuşlar. Bugünkü iki ima da tıpkı şey. Ne ima ettiklerinin farkındayım lakin bu milletin vicdanından dönüyor bu işte. Bu toplum kucaklaşmak istiyor. Orada özel görevlendirilmiş provokatörlerin orada söylediği birkaç kelam bizim motivasyonumuzu kırmaz.

Sadece ve yalnızca şunu istiyoruz. 14 Mayıs günü baharı bekleyen herkesin sabırlı olması lazım. Bu olumlu havadan rahatsız oluyorlar.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir