Her satırı vahşet! Gelinini öldürüp, parçalara ayardı…

Tekirdağ’ın Çerkezköy ilçesinde Kırgızistan asıllı gelini 2 çocuk annesi Ayat Adsız’ı (30), bıçaklayarak öldürdükten sonra kolları ve bacaklarını testere ile parçalayıp, çöp poşetleri içinde arabanın bagajına koyan kayınpeder Fehmi İsimsiz (67), müebbet mahpus cezasına çarptırıldı.

Tekirdağ’ın Çerkezköy ilçesinde fabrikada çalışan Tolgahan Atsız, Kırgızistan asıllı Ayat İsimsiz ile evlenip, annesi Seher ve emekli babası Fehmi İsimsiz ile birebir konutta yaşama başladı. Argümana nazaran, 2 çocuk sahibi olan Kırgız asıllı Ayat İsimsiz ile oğlunun, evlenmesine karşı çıkan Seher ve Fehmi İsimsiz ortasında vakit zaman tartışmalar yaşandı. 11 Ekim 2021 günü Fehmi İsimsiz, oğlunun işte olduğu, eşi ve büyük torunun da dışarıda bulunduğu sırada gelini ile tekrar tartıştı. Tartışma sırasında Fehmi İsimsiz, banyoda bulunan gelini Ayat Adsız’a, mutfaktan aldığı bıçakla saldırdı. Ayat, taarruza karşı kendisini korumak isterken ikili ortasında arbede yaşandı. Fehmi İsimsiz, yere yatırdığını gelinini 16 yerinden bıçaklayarak öldürdü. Akabinde kol ve bacaklarını testere ile kesip, meskenlerinin önünde park halindeki arabanın bagajına çöp poşetler içinde bıraktı.

Vahşeti karısı ortaya çıkardı:

Fehmi İsimsiz, gelininin banyoda bulunan bedeninin başka kısımlarını kesemeden eşi Seher İsimsiz meskene geldi. Kocasının gelinini bıçaklayarak öldürdüğünü söylemesi üzerine Seher Adsız’ın durumu komşularına bildirmesi üzerine polise haber verildi. Gözaltına alınan Fehmi Atsız, tutuklandıktan sonra, Çorlu 2’nci Ağır Ceza Mahkemesi’nde, “müebbet hapis” istemiyle dava açıldı.

Vahşeti bu türlü anlattı:

Fehmi İsimsiz, savunmasında, oğlunun kendileri isteği dışında Ayat İsimsiz ile nikah kıydığını belirterek, bu yüzden oğluyla ortalarının çok âlâ olmadığını söyledi. Gelinin oğluna ihtimamlı davranmadığını öne süren Fehmi İsimsiz, “Gelinim, 2 yaşındaki torunum ve ben meskende yalnız kaldık. Torunumun ağlaması nedeniyle ben gelinimi uyardım. O bana karşıt kelamlar söyledi. Bana, “Mal, benim çocuklarım sana ne?” dedi. Ben de sinirlerime hakim olamadım mutfaktan bıçağı aldım, gelinimin de gerisi dönük banyodaydı. Ben evvel bıçakla sırtına vurdum. Can havliyle bana döndü. Ben ikinci darbeyi karnına vurdum. Her iki darbede bıçak fazla girmedi. Sonra gelinim yere düştü ben de bıçağı boğazına gırtlak kısmına sapladım. Ben hala onun üzerindeyken altımda can çekişiyordu. Daha sonra sol tarafına karın boşluğuna bıçağı sapladım. Nefes almayı bıraktıktan sonra öldüğünden emin olunca üzerinden kalktım” dedi.

‘Cesetten kurtulmak için plan yaptım’

Cesetten kurtulmak için plan yaptığını anlatan Fehmi İsimsiz, “Daha sonra bir anlık niyet ile cesedi parçalayıp bir dere kenarına ya da ormanlık alana atıp cesetten kurtulacaktım. Öldürdüğümden de kimseye bahsetmeyecektim. Meskendeki ekip çantam içindeki testere ile banyoda cesedi kol ve bacaklarını kestim. Meskende bulunan çöp poşetine koyup kesimleri da otoparkta bulunan otomobilimin bagajına koydum. Üzerim kana bulandığı için konuta gidip üzerimi değiştirdim. Daha sonra üst çıkıp gövdeyi de poşete koyarken kapı çaldı ve eşim ile büyük torunum konuta geldi. Eşim zati konuttaki kanları gördü, ben de gelinimi öldürdüğümü söyledim. Eşim de karşı komşuya giderek durumu anlattı komşularım polisi aradı. Ben de polisler gelince teslim oldum. Benim gelinime karşı rastgele bir cinsel hücum yapmam kelam konusu değildir. Gelinim de bu istikamette beni şantaj yahut farklı formda bir durum ile tehdit etmedi. Olay anlık sinirlenmem sonucunda oldu. Cesedi parçalama niyetimde gelinimi öldürdüğümün ortaya çıkmaması içindi. Yaşanan olaydan ötürü pişmanım” tabirlerini kullandı.

Çorlu 2’nci Ağır Ceza Mahkemesi’nde karar duruşmasında Fehmi İsimsiz hakkında mütalaasını veren savcı, “nitelikli taammüden öldürme” cürmünden indirim yapılmaksızın cezalandırılmasını talep etti. Bulunduğu cezaevinden duruşmaya Ses ve İmajlı Bilişim Sistemi (SEGBİS) ile bağlanan Fehmi Atsız’dan son savunması istendi. Atsız, “Mütalaayı kabul etmiyorum. Büyük torunumun dinlenmesini talep ediyorum. Annesinin ona neler yapacağını anlatacaktır. Çok pişmanım öteki diyeceğim bir şey yoktur. Tahliye konusunda takdir mahkemenindir” diye konuştu.

Atsız’ın avukatı müvekkilinin hareketi haksız tahrik altında işlediğini belirterek, tahliyesini istedi.

Mahkeme indirim uygulamadı

Mahkeme heyeti, Fehmi Atsız hakkında, “nitelikli taammüden öldürme” hatasından dava açıldığını, lakin sanığın üzerine atılı cürmün “kasten öldürme” cürmünü oluşturduğunu belirterek, takdiri indirim hususunun uygulanmasını gerektirir olumlu kanaat uyandıracak davranışı olmadığını karar verip, müebbet mahpus cezasına çarptırdı.

Öldürülmeden 3 gün evvel “mutluyum” paylaşımı yapmıştı

Kırgızistan asıllı Ayat Adsız’ın, öldürülmeden 3 gün evvel toplumsal medya hesabından 30 yaşına girdiğini belirterek paylaşım yapmıştı. İsimsiz, paylaşımında şu tabirleri kullanmıştı:

“İşte 30 yaşıma girdim, vakit ne kadar çabuk geçti. Hayatımın devamı gelecek üzere görünüyordu, çok fazla vaktim olacaktı. Özetlemeyeceğim, grupça. Nasıl olduysa o denli oldu. O vakit bu türlü yapmalısın. Birçok kusur yapıldı, gereksiz sözler söylendi ancak pişman olmayacağım, neden? Ne hakikat, neyin yanlış olduğunu bilmiyoruz. O gün kendime soracağım, “Mutlu musun?” Evet, memnunum. Elbette yanımda annem, babam, erkek kardeşim yok fakat onları her vakit hatırlıyorum. Nelerim var? Mutluluğum var, sevinç oğullarım. Sevildiğim ve beklediğim konut. Seven koca. Bugün düşünmek istiyorum, 30’una karar vermek istiyorum, artık ne olacak? Yaşımızın sayılarla değil, ne kadar hissettiğimizle ölçüldüğünü söylüyorlar. Yaşımı seviyorum. Bu artık çılgın bir gençlik değil, yaşlılık da değil. Gencim, güzelim. Her şeyin yoluna gireceğine inanıyorum. Zira 30 yaşında hala başlıyor. Yıllar içinde büyüdüm. Artık her şeye ya da neredeyse her şeye dayanabileceğimi hissediyorum. Güçlü ve yetişkin oldum. Karar vermeyi ve sorumluluk almayı öğrendim. Gerçi ben hala kalbimin derinliklerinde masallara inanan küçük, saf bir kızım. Onlara inanmayı çok istiyorum. Pekala ya aşk, aşk? O var, yaşıyor ve yaşıyor lakin öteki birçok bedel var. Yalnızca onu birinci sıradan çıkardım. Sırada ne var? Bilemiyorum. Güçlü, bilge, yalnızca daha uygun olduğuna inanacağımı biliyorum. O vakit 30 yaşın kutlu olsun!!!! 5.55 anneciğim hayat için teşekkürler.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir