Hasta yakını şüphelendi, kimlik sordu; doktorun hastanede kaydı olmadığı ortaya çıktı

İstanbul, Esenyurt’ta özel bir hastaneye yeğenini götüren vatandaş, hekiminin hareketlerinden şüphelenerek hastane kimlik kartını görmek isteyince tartışma çıktı. Hastane başhekiminin “Ben bu adamı tanımıyorum” demesi ile ortalık karışırken uydurma sanılan hekimin o hastanede kaydı olmadığı, diğer bir hekimin yerine çalıştığı öğrenildi.

 
Olay, dün gece saatlerinde Esenyurt’ta bulunan özel bir hastanede yaşandı. Edinilen bilgiye nazaran Özgür Gündem isimli bir vatandaş, yeğenini kusma, ateş ve halsizlik rahatsızlıkları nedeniyle hastaneye götürdü. Muayene oldukları tabibin ismi ile sıra aldıkları tabibin isminin farklı olduğunu gören Gündem, daha sonrasında şahsın hareketlerinden de şüphelenerek hastane kimlik kartını görmek istedi.

 
Bu isteğe hekimin “Hayır” karşılığını vermesi üzerine ikili ortasında tartışma çıkarken, güvenlik ve sıhhat çalışanları olaya müdahale etmek istedi. O sırada tartışmaya dahil olan başhekimin “Ben bu adamı tanımıyorum” demesi üzerine ortalık karıştı. Gündem, şahsın geçersiz doktor olabileceği üzerine hemen polis gruplarına haber verdi. Takımlar olayla ilgili inceleme başlattı.

Doktor sahte değil hastaneye kayıtsız çıktı

Polis takımlarının gelmesi ile tartışma son bulurken, tabibin hastanede çalışmadığı öğrenildi. Diğer bir hekimin kaşesi ile yarı vakitli olarak hastanede misyon yapan şahsın, kayıt dışı olarak çalıştığı tespit edildi. Hastaneye yeğenini götüren Özgür Gündem, tabipten şikayetçi olurken, yaşanan o tartışma anları kameraya yansıdı.

“Kimliğini görmek istedim”

Hastanede kendilerini muayene eden tabipten şüphelenen Özgür Gündem, olayı şöyle anlattı: 
 
“Bir özel hastaneye yeğenimi getirerek tedavi etmek istedim. Ateşi, kusması ve halsizliği vardı. Nazmi Uğur isminde bir doktora girdik. Bize kaşe ve isim verirken biz orada tabibin hareketleri ve davranışlarından kuşkulandık. Doktor isminin Mehmet olduğunu söyledi. Raporu çıkarırken de Nazmi Uğur diye bir doktor ismi verildi. Hastane kayıtlarına baktığım vakit Nazmi Uğur çok farklı bir kişi bizi muayene eden diğer bir insandı. Kimliğini görmek istedim. Bununla ilgili bir açıklama yapmadı. Başhekim geldiğinde ‘Ben bu adamı tanımıyorum’ dedi. Ondan ötürü da biz polisi aradık. Karakola söz vermeye geldik. Aslında doktor bizimle görüşme yapmadı. Yanındaki sekreter daima, ‘Kusma, ateş var mı, nasıl durumu’ diye sorular sordu. Doktor bizimle ilgilenmedi. Ben o an kuşkulandım. Hekimin sorması gerekeni sekreter soruyordu. Bize teşhis koydu. Serum ve damar yolundan enjeksiyon verildi. Bize domuz gribi var denildi. Aslında karakoldan çıktıktan sonra hastayı farklı hastaneye götüreceğiz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir