Esnafı haraca bağladılar, genç kızlara tecavüz edip, parmaklarını kestiler

Balıkesir’in Edremit ilçesinde bir çetenin bölgedeki esnafı haraca bağladığı ve ödemeyenlere azap yaptığı ihbarını alan takımlar teknik ve fiziki takip başlattı.

Bu ortada 18 yaşındaki G.A. isimli genç kız, çete üyeleri tarafından “Polis muhbirisin” denilerek kaçırılıp tecavüze uğradığını, azaba maruz kaldığını ve 4 parmağının çete üyeleri tarafından kesildiğini belirterek şikâyetçi oldu. Teknik ve fiziki takip sonucu çete başkanının Mehmet Salih Turanlı olduğu tespit edildi.

Esnaf işyerlerini çeteye devretti

Sabah’ta yer alan haberde azaplara dayanamayan çok sayıda esnafın işyerlerini çeteye devretmek zorunda kaldığı belirlendi. Azaba maruz kaldığı ileri sürülen ortalarında 4’ü genç kız, 14 mağdurun endişeden polise gidemediği ortaya çıktı.

Çete lideri Turanlı ve üyelerinin kaçırdıkları kızlara günlerce tecavüz ettikleri, dövdükleri ve zorla uyuşturucu verdikleri de öğrenildi.

Çete üyelerinin dayak izleri ve azabın görüntülerini çekerek başka bayanları tehdit ettiği belirlendi. Balıkesir ve Edremit KOM Şube Müdürlüğü’ne bağlı gruplar operasyon için evvelki gün düğmeye bastı. Örgüt üyelerinin kaldığı çiftlik konutuna baskın düzenlendi.

Baskında özel bölmelere saklanmış 14 tabanca, 21 şarjör, 217 tabanca fişeği, 17.2 gr esrar, 13 gram metamfetamin, 15 sentetik hap, 6 tüfek, 4 tüfek şarjörü, 74 tüfek kartuşu ve çok sayıda cep telefonu ve sim kartı ele geçirildi. Çete lideri Turanlı’nın da aralarında olduğu 8 kişi mesken ve işyerlerinde gözaltına alındı. Haklarındaki suçlamaları kabul etmeyen 8 kişi adliyeye sevk edildi.

Gözleri bağlanarak örgüt üyeleri tara-tarafından tecavüze ve azaba uğradığı-fından uğradığını argüman ederek şikâyetçi olan G.A. (18), örgüt lideri Mehmet Salih Turanlı’yı sırtındaki ejderha dövmesinden teşhis etti.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir