Eski çocuk yıldızdan itiraflar: 18 yaşına kadar beni annem yıkardı… Kalçamı ölçer, göğüslerimi kontrol ederdi

ANNE YA DA BABAYLA HESAPLAŞMASI BİTMEK BİLMİYOR
Aslına bakılırsa o küçük yıldızların birçoğu ya da neredeyse hepsi aileleri tarafından spot ışıklarının altına “itiliyor.” Neler olup bittiğini tam olarak anlayamadan bir anda kamera karşısında buluyorlar kendilerini.

“Şanslı” olanlar sahiden de ailelerinin hayal ettiği şöhreti buluyor. Sonra da bir cins “para makinesine” dönüşüyor. Ancak yeniden de bu durumun onlara tam manasıyla bir memnunluk getirdiğini söylemek güç.

Daha da trajik olanı bütün bunların aslında bu küçüklerin değil, anne ya da babalarının hayali olması.

Elbette herkes için geçerli değil lakin 10 çocuk yıldızdan 8’inin hayat hikayesine yakından baktığınızda, art planda oyuncu olmaya heves etmiş lakin bunu başaramamış bir anne ya da baba görünür.Yaptıkları ise kendileri gerçekleştiremedikleri hayallerini çocukları üzerinden hayata geçirmek!

Tıpkı Brooke Shields üzere yıllar sonra bir cinsel objeye dönüştürüldüğünü açıklayanlar çıkıyor kimi vakit. Hatta toz kondurmamak için elinden geleni yapsa da buna annesinin sebep olduğunu artık gizlemeyenler.

Ya da günümüze daha yakın çocuk yıldızlardan biri olan Ariel Winter üzere “Çıplak sahnede oynamam gerekse annem onu bile kabul ederdi” diyenler.

Aralarından kimileri da Konutta Tek Başına sinemasının yıldızı Macaulay Culkin üzere babaları tarafından yönlendiriliyor.

Öyle ya da bu türlü çocuk yıldız olmak, yaşıtları özgürce oynarken kamera karşısına geçip rol yapmaya çalışmak, uzun saatler çalışmak hiç de kolay ve özenilecek bir durum değil.

Diğer yandan çocuk yaşta ün kazanan bu yıldızların baskın kişilikli anneleriyle hesaplaşmaları bitmek bilmiyor.

‘NE MEMNUN BANA ANNEM ÖLDÜ’! 
İşte bu türlü çok küçük yaşta annesi tarafından kamera karşısına yönlendirilen, bu hususta başarılı da olan bir genç yıldız görünüşe nazaran annesiyle hesaplaşmasını bitirebilmiş değil.

Anlattığına nazaran baskıcı annesiyle bağlarını koparması öylesine sıkıntı oldu ki bu yıldızın, I’m Glad My Mom Died (İyi ki Annem Öldü) isminde bir kitap bile çıkardı geçen yıl. Üstelik daha evvel de birebir isimle tek kişilik bir sahne gösterisi de hazırlamıştı.

O genç oyuncu, evvelki gün de The Louis Theroux Podcast isimli yayına konuk oldu ve annesiyle yaşadıklarını ayrıntılarıyla anlattı. 

Aslında bu eski çocuk yıldızın ismini kelam konusu sahne gösterisi nedeniyle iki yıl evvel duymuş olmalısınız.

’18 YAŞINA KADAR BENİ ANNEM YIKARDI’
O yıldız Jennette McCurdy. Şimdi bir çocukken Nickelodeon dizilerinde oynayarak şöhreti bulan Jennette McCurdy şu anda 31 yaşında bir yetişkin. Fakat annesiyle olan karmaşık bağın yarattığı travmalardan şimdi tam olarak kurtulabilmiş değil.

Rol aldığı iCarly isimli diziyle ismini duyuran McCurdy, konuk olduğu programda annesiyle yaşadıklarının en özel ayrıntılarını anlattı. Genç oyuncu, 18 yaşına gelinceye kadar banyoya bile yalnız girmediğini, annesinin kendisini yıkamayı sürdürdüğünü anlattı.

Jennett McCurdy “Annem duşa benimle birlikte girerdi. Saçlarımı şampuanlar, saç kremi sürerdi. Duş jeliyle beni yıkardı” diyerek o periyodu hatırladı.

İŞİN EN MAKÛS KISMI GÖĞÜS MUAYENESİYDİ
Ama söylediğine nazaran işin en berbat kısmı bu değildi. Zira Jennette McCurdy’nin anlattığına nazaran annesi onun göğüslerini ve cinsel organını da denetim ederdi ve bunun da kansere karşı bir tedbir olduğunu söylerdi.

McCurdy, o anlarda kendini rahatsız hissettiğini gizlemedi. Genç oyuncu kelamlarını şöyle sürdürdü: “Bu benim için rahatsızlık vericiydi. Özel alanımın ihlal edilmesiydi. Bunu istemediğimi biliyordum.”

McCurdy, bir defasında annesine “Sence ben kendim duş alabilir miyim?” diye sorduğunu anlattı.İşte o anda annesi bir tıp histeri krizi geçirmiş. O noktadan sonra bir daha asla kendi kendine duş alamayacağını düşünmüş yıldız.

‘BENİ HER GÜN TARTIP KALÇAMI ÖLÇERDİ’
Yıldızın anlattığına nazaran annesi şimdi 11 yaşındayken ona yiyecekler konusunda kısıtlama getirdi. Yani yiyip içtiği her şeyin kalorisini hesaplamaya başladı. Bunun sonucunda ise McCurdy anoreksiya denilen yeme bozukluğuna yakalandı.

Yaşamıyla ilgili o ayrıntıyı da şöyle anlattı McCurdy: ” Beni her gün tartardı, kalçamın genişliğini ölçerdi. Bana bedenden su attıran diüretik ilaçları öğretti. Yiyeceklerin kalorileriyle ilgili kitaplar okurduk. İki cürüm ortağı üzere davranırdık. Bu bana kendimi olağanüstü hissettirirdi.”

SAĞLIĞI BOZULUNCA KIZININ HAYATINA MÜDAHALE EDEMEZ OLDU
Jennette McCurdy’nin, annesinin bu baskısından uzaklaşıp kendi ayakları üzerinde durabilmesi ise lakin Debbie’nin sıhhati bozulunca gerçekleşti. Kansere yakalanan Debbie, fizikî gücünü kaybedince artık kızıyla birlikte duşa girememeye ona çok fazla müdahale edememeye başladı.

McCurdy’nin annesi 2013 yılında hayata veda ettiğinde, genç yıldız yalnızca 21 yaşındaydı. McCurdy, o kaybın akabinde hayatında oluşan büyük boşluğu ve ayakları üzerinde durmayı nasıl öğrendiğini daha evvel People mecmuasına verdiği bir röportajda anlatmıştı.

‘BİR İP CAMBAZI GİBİYDİM’: Jennette McCurdy, People ile yaptığı röportajda erken periyot çocukluğuna ilişkin anılarında ‘ağırlık ve kaosun’ öne çıktığını söyledi.”Annemin hisleri çok değişkendi” kelamlarıyla o devri tanımlayan McCurdy, kendisini de incecik bir ipin üzerinde istikrarda durmaya çalışan bir ip cambazına benzetti. Genç oyuncu, annesinin hislerinin bir günden başkasına değişkenlik gösterdiğini anlattı.

ANNESİ KENDİ HAYALİNİ KIZIYLA GERÇEKLEŞTİRDİ
Ailesinin tek kızı olan Jennette McCurdy, annesinin şimdi küçücük bir çocuk olduğu devirden itibaren kendisini oyuncu olmaya yönlendirdiğini anlattı.

“Annem her vakit ünlü bir oyuncu olmayı hayal etmişti. Benim ünlü bir yıldız olmam onda bir sabit fikir haline gelmişti” diye sürdürdü kelamlarını.

Her ne kadar son derece utangaç olsa da oyuncu seçmelerine gitme konusunda üzerinde baskı hissettiğini de kelamlarına ekledi McCurdy. “Görevimin, huzuru korumak olduğunu hissediyordum. Ve annemi keyifli etmek istedim” diyerek o periyodu anlatan Jennette McCurdy, oyuncu olması için ailesinin finansal dayanağını gördüğünü de vurguladı.

10 YAŞINDA SAÇININ RENGİNİ AÇMAYA BAŞLADI: McCurdy’nin anlattığına nazaran annesi Debbie, o şimdi 10 yaşında bir çocukken onun imgesine odaklandı.

ANNESİNİN VEFATINDAN SONRA KENDİSİNE YASAK OLAN HER ŞEYİ YAPTI
Jennette McCurdy’nin annesi Debbie , 17 yıl boyunca kanserle çaba ettikten sonra 2013 yılında hayatını kaybetti.

Jennette çok küçükken birinci sefer göğüs kanseri teşhisi alan Debbie evvel düzgünleşti. Lakin hastalık 2010 yılında bu kere beyninde ortaya çıktı. Onun vefatından sonra ise Jennette için farklı ve sıkıntı bir ömür başladı.

Annesi öldüğünde 21 yaşında olan Jennette McCurdy, onu kaybettikten sonra bol bol alkol tükettiğini, denetimsiz cinsellik yaşadığını, çok yemeye başladığını, yani annesinin yasakladığı her şeyi yapmaya başladığını kelamlarına ekledi.

McCurdy, annesinin vefatından sonraki beş seneyi bu türlü geçirdiğini, 2018 yılında gördüğü terapinin akabinde olağan bir hayata döndüğünü belirtti.

ESKİ DİZİLERİNDEN UTANIYOR: Jennette McCurdy, iki yıl evvel oyunculuğu bıraktığını ve geçmişte rol aldığı güldürü dizilerinden utandığını açıklamıştı. Oyunculuğun yerine müelliflik ve direktörlüğü ön plana çıkaran Jennette McCurdy, “İnsanın hayatını değiştirmesi bir risk. Ancak ben bunu bir emel, bir misyon haline getirdim” dedi.

KİMSENİN HAYATI KUSURSUZ DEĞİL: Jennette McCurdy, I’m Glad My Mom Died’ isimli tek kişilik kara güldürüde, geçmiş yıllardaki tecrübelerini yansıtıyor. Şovun “düşündürücü” olduğunu vurgulayan McCurdy “Hayat karanlık ve karmakarışık olabilir. Kimsenin hayatı harika değil” diye konuştu.

‘SONUNDA ÖZGÜR HİSSEDİYORUM’: Jennette McCurdy, yaşadıklarını ve hissettiklerini “Yanımda annem olmadan kimliğimi nasıl bulacağımı bilmiyordum. Palavra söylemeyeceğim, çok zordu. Lakin artık hayatımın, gerçekleşmesinin asla mümkün olmadığını düşündüğüm bir noktasındayım. Sonunda kendimi özgür hissediyorum” diyerek özetledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir