Bakanlıktan “Sevgi evinde kalan 11 yaşındaki çocuğun yüzünde sigara söndürüldü” iddiası hakkında suç duyurusu

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, sevgi evinde kalan 11 yaşındaki çocuğun yüzünde sigara söndürüldüğüne yönelik habere ait, “İstanbul Vilayet Müdürlüğümüz, kuruluşumuza yönelik olarak temelsiz beyanlarda bulunan G.K. isimli şahıs ile ilgili cürüm duyurusunda bulunacak, teyide muhtaç argümanları haberleştiren internet sitesinin tekzip yayınlaması için de yasal haklarını kullanacaktır” açıklamasını yaptı.

Bakanlıktan, “Sevgi meskeninde kalan 11 yaşındaki çocuğun yüzünde sigara söndürüldü” başlıklı habere ait yazılı açıklama yapıldı.

Söz konusu haberde ismi geçen anne G.K’nin, 18 Aralık’ta Bakanlığa bağlı kuruluşta kalan kızı B.N.S’yi ziyareti esnasında, yüzünde görülen izlerin sigara yanığı izi olduğunu sav ettiği belirtilen açıklamada, B.N.S ve kuruluştaki nöbetçi işçi tarafından anneye izlerin sigara izi olmadığı, çocuğun aile tabibi tarafından muayene edildiği ve cilt sorunu gerekçesiyle polikliniğe yönlendirildiği bilgisinin verildiği söz edildi.

Annenin çocuğun beyanına karşın yüzünün fotoğraflarını çekerek farklı şahıslarla paylaştığı bildirilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

“Anne G.K’nin çocuğunu hastaneye muayene hedefiyle götürme talebi üzerine B.N.S. bir devlet hastanesine yönlendirilmiş ve izlerin alerjik tepkiye bağlı olduğu, çocuğun yüzünde, bedeninde rastgele bir istismara yahut şiddete bağlı ize rastlanmadığına ait rapor alınmıştır. İstanbul Vilayet Müdürlüğümüz, kuruluşumuza yönelik olarak temelsiz beyanlarda bulunan G.K. isimli şahıs ile ilgili kabahat duyurusunda bulunacak, teyide muhtaç argümanları haberleştiren internet sitesinin tekzip yayınlaması için de yasal haklarını kullanacaktır.”

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir