2024 Olimpiyat Elemeleri’nin Ev Sahipleri Belli Oldu! Paris 2024 Olimpiyat Elemeleri Ne Zaman?

Uluslararası Voleybol Federasyonu (FIVB) tarafından düzenlenecek Paris 2024 Olimpiyat Elemeleri’ne konut sahipliği yapacak ülkeler belirli oldu. Pekala, 2024 Olimpiyat Elemeleri’nde maçlar ne vakit oynanacak? A Ulusal Erkek ve Bayan Voleybol Kadrosu’nun maçları ne vakit? Detaylar haberimizde.

FIVB’den yapılan açıklamaya nazaran, 2024 Olimpiyat Elemleri’ne Çin, Japonya, Polonya ve Brezilya mesken sahipliği yapacak.

Olimpiyat elemelerinde bayanlar, 16-24 Eylül tarihlerinde Çin, Japonya ve Polonya’da erkekler ise 30 Eylül-8 Ekim tarihlerinde Çin, Japonya ve Brezilya’da alana çıkacak.

Paris 2024 Olimpiyat Elemeleri’nde gayret edecek A Ulusal Bayan ve Erkek Voleybol kadrolarının küme evresindeki rakipleri ise 17 Mart Cuma günü aşikâr olacak.

Elemelerde çaba edecek 24 ekip, 8’erli 3 kümeye ayrılacak. Oynanan müsabakaların akabinde kümelerini birinci iki sırada tamamlayacak ülkeler, Paris 204 Olimpiyat Oyunları’na iştirak hakkı elde edecek.

Paris 2024 Olimpiyat Elemeleri’ne katılan takımlar

Erkekler: Arjantin, Belçika, Brezilya, Bulgaristan, Kanada, Çin, Küba, Çekya, Mısır, Finlandiya, Almanya, İran, İtalya, Japonya, Meksika, Hollanda, Polonya, Katar, Slovenya, Sırbistan, Tunus, Türkiye, Ukrayna ve ABD.

Kadınlar: Arjantin, Belçika, Brezilya, Bulgaristan, Kanada, Çin, Kolombiya, Çekya, Dominik Cumhuriyeti, Almanya, İtalya, Japonya, Güney Kore, Meksika, Hollanda, Peru, Polonya, Porto Riko, Slovenya, Sırbistan, Tayland, Türkiye, Ukrayna ve ABD.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir